Mida on oluline teada eelsoojendi DEFA ostmisel

 • Mis tüüpi eelsoojendid on olemas ja mis vahe neil on?

  Eelsoojendeid on 3 tüüpi. Esimene tüüp paigaldatakse jahutussüsteemi lõdviku vahele ja see soojendab jahutusvedelikku. Teine tüüp paigaldatakse silindriplokki ja see soojendab samuti jahutusvedelikku. Kolmas tüüp paigaldatakse karteri põhja peale (pindpaigaldusega soojendus) ja see soojendab õli. Iga automudeli jaoks on sõltuvalt mootori omadustest spetsiaalne element

  Temperatuurikõver mootori jahutusvedeliku soojendamisel Temperatuurikõver mootoriõli soojendamisel 
 • Kui kiiresti ja millise temperatuurini see soojendab?

  Mootori eelsoojendi puhul tuleb arvestada, et see on suhteliselt väikese võimsusega (300-500W) ja pakasega -15 kulub mootori temperatuuri tõusuks üle nulli vähemalt 2 tundi. Eelsoojendi eesmärk on teha mootori käivitus sama lihtsaks kui suvel – et saaks käivitada plusstemperatuuril ja lühendada tunduvalt selle edasise soojenemise aega töötemperatuurini.

  Elektrilise salongisoojendi võimsus on 1400-1900W ja  kulub  samuti vähemalt 2 tundi, et temperatuur tõuseks üle nulli ja tekiks tunne, nagu istuksite sooja autosse.

 • Kuidas eelsoojendi sisse lülitatakse ja kuidas seda juhitakse?
  1. Lihtsaim ja odavaim lahendus on paigaldada eelsoojendi, juhe ja ühendada vooluvõrku. Pistik on pistikupesas – auto soojeneb, eemaldate pistiku – auto ei soojene. Võite kasutada ka ehituspoest pärit lihtsat pistikupesa taimerit.
  2. Autos on taimer, kus seadistate enne  sisselülituse aja ja töö kestuse, pistate pistiku pistikupessa ja süsteem lülitub õigel ajal ise sisse. Kellaaja muutmiseks või käsitsi sisselülitamiseks peate autosse sisse saama. Selles komplektis laeb laadija alati akut, kui pistik on pistikupesas, ja soojendi lülitub määratud ajal sisse.
  3. Kaugjuhtimiseks kasutatakse kaugjuhtimispulti või bluetooth-moodulit nutitelefonist juhtimiseks. Saate juhtida pistikupessa ühendatud eelsoojendit, seadistada tööaega, lülitada see sisse ja välja teatud kaugusel autost. Ka selles komplektis laadib laadija alati akut, kui pistik on pistikupesas, ja küte lülitub määratud ajal sisse.
 • Kas tasub paigaldada akulaadija?

  Elektrisoojendit paigaldades on väga lihtne lisada süsteemi akulaadija, mis töötab ja laeb akut, soojendades samal ajal mootorit ja salongi. Soovitame selle paigaldada, kui teil on tavaliselt lühikesed 15-30-minutilised sõidud. See hoiab aku laetuna, pikendab selle kasutusiga ja mis peamine, väldib üllatusi, kui auto talvehommikul lihtsalt käima ei lähe.

 • Millised on üle 10-15 aasta vanuste autode riskid

  Vanematel kui 10-15-aastastel autodel, kus eelsoojendi element tuleb paigaldada silindriplokki, on elemendi paigalduskohas korki väga sageli raske lahti keerata. Selle põhjuseks on korgi roostetamine või oksüdatsioon. Katsed sellist korki  jõuga lahti keerata on seotud riskiga kahjustada seda kohta. Selle remont läheb aga kalliks maksma. Võime sellisest paigaldusest keelduda. Sellise probleemiga autosid ei ole väga palju ja reeglina me juba teame neid ja teavitame teid eelnevalt, et meie töökojas pole võimalik seda paigaldada.

 • Kui teil on salongianduriga signalisatsioon

  Mõni salongianduri tüüp on õhu liikumise suhtes tundlik, mistõttu võib soojendi töö ajal signalisatsioon tööle hakata. Need on niinimetatud ultraheliandurid, mis näevad välja nagu väiksed mikrofonid. Enamasti tekib selline probleem lisasignalisatsioonidega, aga seda ei esine väga tihti.

  Igal juhul on oluline nende riskidega arvestada, kuna  signalisatsiooni tööle hakkamise probleemi lahendamine ei ole soojendi paigaldamise hinna sees. See on alati lisateenus, mille eest  tuleb eraldi maksta.  

  Selle probleemi saab lihtsalt lahendada  salongi andurite väljalülitamisega selleks ajaks, kui kavatsete soojendit kasutada. Kui sellist funktsiooni pole, võib vähendada andurite tundlikkust või salongi ventilaatori kiirust, et vähendada õhu liikumist salongis. Kui tegemist on lisasignalisatsiooniga ja ükski pakutud meetoditest ei aita, on lahenduseks kas anduri vahetamine teise vastu, mis sobib töötama koos soojendiga, või anduri täielik eemaldamine.

No questions matching current filter
mugavauto.ee/et/mugavus/defa_eelsoojendus
Kas see artikkel oli kasulik?
Ei meeldi 0
Scroll to Top

Meil on hea meel Teid näha meie veebilehel ning oleksime õnnelikud muuta Teie elu autoroolis veel mugavamaks!
Liituge Mugav Auto tuhandete klientidega ja saage oma e-postkasti praktilised näpunäited ja ideed, et parandada mugavust oma autos, samuti uudiseid ja teavet kampaaniate kohta, mida me korraldame meie püsiklientidele!