Muusika filosoofia autos

Iga audiosüsteemi mõte on ainult selles, et ilma kadudeta tuua teieni kõik see, mida muusikud on üritanud edasi anda.

Kallid Sõbrad!

Filosofeerigem natuke muusika üle. On kujunenud nii, et muusika on saanud peaaegu et peamiseks meeleolu loojaks. Kas olete süvenenud sellesse, KUIDAS seda meeleolu luuakse? Miks kutsub muusika vahel esile tugevaid emotsioone, vahel aga jääte sama muusika vastu täiesti ükskõikseks? Kas teiega on juhtunud, et kuulete noorusajast pärinevat meloodiat ning justkui kinos(tegelikult küll teie meeltes) hakkaks nagu pöörlema möödunud aegade kinolint, millel on kõik pildid, meenutused ja isegi lõhnad, maitsed ja tunded! Te oleksite otsekui tõepoolest minevikku kandunud! Kuidas muuta need emotsioonid veelgi eredamaks ning mis mõjutab nende tugevust?

Ma olen otsinud vastust sellele küsimusele juba alates kaugetest 90-ndatest ning kuna ma olen tehnikainimene, siis otsisin ainult tehnikaalast vastust . Oma esimese „vinge“ audiosüsteemi ehitasin juba 1996.aastal, 2001.aastal sain esimese karika autoheli võistlustel, aastatel 2006 kuni 2007 aga polnud mulle enam ühelgi võistlusel võrdset. Kuna tundsin audiosüsteemide vastu suurt huvi, arenesid mu teadmised ja kompetentsus sel alal väga kiiresti. Kuid lõpliku vastuse leidsin enda jaoks alles pärast kümmet tegutsemisaastat. Vastus iseenesest on nii lihtne, et võite imestada, kuidas küll sai selle leidmiseks nii palju aastaid kuluda 🙂

Iga audiosüsteemi mõte on ainult selles, et ilma kadudeta tuua teieni kõik see, mida muusikud on üritanud edasi anda.

Tegu oleks justnagu rongiga, mis pole oma teekonnal mitte ühtegi vagunit kaotanud. Või siis kujutlege, et olete tellinud 200 purki punast kalamarja, ütleme, et Saksamaalt. Ma ei tea, milleks teile küll 200 purki kalamarja (kujutage ette kahtesadat purki!!), aga te asetate need enda külmkappi ning kui tulevad külalised, avate selle külmkapi ukse….Kas mõistate seda ideed? Tajute oma emotsiooni? Aga oma külaliste oma? Nüüd aga üks teine olukord. Te tellisite küll 200 purki punast kalamarja, saabus aga ainult 20! Mis nüüd? 20 poleks justkui samuti vähe, meeleolu on aga hoopis teine. Ja need 20 purki poleks ka nagu enam eriti vajalikud…Mõistate? Samamoodi on ka muusikaga. Teil pole tahtmist kuulata ja ei teki mingit emotsiooni juhul kui teieni ei jõua kõik see, mida muusikud on edastanud..

Olulisim viga audiosüsteemi valikul on juhinduda võimsusest. See oleks sama kui juhinduksite selle veduri võimsusest, mis kaotas teel teie 180 purki kalamarja. Süsteemi kvaliteeti ei määra mitte võimsus, vaid tema suutlikkus anda edasi detaile ning koos sellega ka meeleolu. Emotsioone edastatakse läbi õhu samamoodi kui heli, otse esitaja hingest meie hinge. Emotsioonid ei sisaldu mitte ainult peamises muusikalises idees. Kõige väiksemadki detailid, mida me kuuleme, kannavad emotsioone edasi. Muusika peab olema elav! Iga hingetõmme, iga sahin, sõrmede liikumine pillikeeltel kannab endas meile nii vajalikku meeleolu. Meenutage esimeste Nokia telefonide helina meloodiat. See ju tuleb teile tuttav ette? Kuid kas te suudaksite seda kuulata tundide kaupa, samal ajal minevikupilte meenutades? Eii….No muidugi! Seal ju polnud lihtsalt piisavalt võimsust…. 🙂

Soovite mõista, kuidas valida süsteemi, mis suudab teieni kanda meeleolu? Tulge , jooge meie salongis tassike kohvi! Meil on unikaalne lähenemine süsteemi valimisele.. Seesugust lähenemist ei leia te mitte kellegi teise juures. Me EI paku teile vatte ja detsibelle vaid hoopis emotsioone ja meeleolu. Just selles seisnebki meie erinevus!

Vadim Ljutov
Autoheli ekspert
vadim.mugavauto.ee

Kas see artikkel oli kasulik?
Ei meeldi 0

Meil on hea meel Teid näha meie veebilehel ning oleksime õnnelikud muuta Teie elu autoroolis veel mugavamaks!
Liituge Mugav Auto tuhandete klientidega ja saage oma e-postkasti praktilised näpunäited ja ideed, et parandada mugavust oma autos, samuti uudiseid ja teavet kampaaniate kohta, mida me korraldame meie püsiklientidele!