Miks autod müra teevad – müraisolatsioon meie vaatenurgast

ШУмоизоляция автомобиля
Auto müraisolatsiooni peamine mõte muuta kere ja kõik selle osad vähem vibreerivaks.

Sõbrad, teiega suheldes jõudsin lõplikule järeldusele, et autos olev müra on üks peamisi põhjusi, miks rooli taga väsitakse, sest just müratase määrab, kui mugavalt te end autos tunnete.

Kahjuks ei toimi siin müra vähendamise üldtunnustatud (näiteks nagu ehituses) põhimõtted. Autosse lihtsalt pole võimalik paigaldada paksu kivivillakihiga tellisseina, et isoleerida end mootorist, ratastest ja üldse tänavast. Tegelikult on tegemist suurte klaasidega metallkarbiga ja me nimetame seda autoks, mõistate?

Pange tähele, et kõige häirivam müra on justkui kõikjal ja selle reaalset allikat on isegi raske kindlaks teha. Tegelikult ümbritseb see teid igast küljest ja väsitab hirmsasti.

Põikame veidi ajalukku. Esimese müraisolatsiooni tegime 2001. aastal ja see oli peaaegu uus Honda Shuttle. Siis kasutasime raskeid ja üsna kalleid bituumenist materjale. Lõpuks saime muidugi üpris rahuldava tulemuse, kuid auto kaal kasvas märkimisväärselt ja see polnud sugugi odav töö.

Toimiva müraisolatsioonitehnoloogia saamiseks ning kergemate ja tõhusamate materjalide leidmiseks tuli meil 7 aastat katsetada. Ülesanne oli lihtne – alandada kaalu, suurendada tõhusust ja vähendada maksumust! Tegelikult hakkasime siis esimesena Eestis tarnima uue põlvkonna müraisolatsioonimaterjale ja kujundasime põhilise arusaama müraisolatsioonist, mida peale meie kasutavad ka teised. Seda üritatakse kopeeridagi.

Uus arusaam seisneb selles, et oleme probleemi allika täpselt kindlaks teinud ja suuname nüüd oma tähelepanu selle lahendamisele.  Et autos oleks vaiksem, teeme täpselt nii palju, kui vaja. See säästab materjale ja aega. Just seetõttu teeme enamikul juhtudel kiiremini, odavamalt ja paremini. Põhiline müra tekib kere ja kõigi selle elementide vibratsioonist. Kere võtab vibratsiooni üle auto liikuvatelt, pöörlevatelt ja hõõrduvatelt mehhanismidelt ning võimendades seda justkui muusikakõlar, edastab kogu selle õuduse mürana   auto salongi. Laske kellelgi  katusele koputada, kui ise autos istute, ja te saate aru, millest ma räägin.

Seetõttu on auto müraisolatsiooni peamine mõte muuta kere ja kõik selle osad vähem vibreerivaks. Ja teiseks, võimaluse korral summutada esimesest tõkkest läbi murdev müra. Pole vaja asja keeruliseks teha. Piisab heade materjalide kasutamisest ja vajalikesse kohtadesse õiges kombinatsioonis paigaldamisest! Muud saladust siin pole!

20 aasta jooksul oleme paigaldanud  müraisolatsiooni tuhandetele autodele ja võin täie kindlusega öelda, et meil on Eestis suurim kogemus. Me teame täpselt, milliseid materjale millises kombinatsioonis just teie autole paigaldada! Lihtsalt tulge konsultatsiooni ja me aitame kindlasti teie auto veelgi mugavamaks muuta!

Vaadake rohkem https://mugavauto.ee/et/mugavus/muraisoltsioon/

Peamised vead, mida tehakse müraisolatsiooni valides:

  1. Piisab vaid rattakoobaste isoleerimisest.
    Müraallikaks on peaaegu kõik kere metallosad, mis vibreerivad ja tekitavad salongis mürinat. Mida suurem pind  on isoleeritud, seda parem on tulemus. Ainult rattakoobaste isoleerimine ei anna  peaaegu mingit tulemust, kuna see on väga väike pind, mis ei mõjuta mingil viisil kere üldist vibratsioonitaset.
  2. Katust pole vaja teha.
    Katus vibreerib eriti tugevalt maanteel ja on võimas müraallikas. Katus ja põhi tuleb teha ennekõike selleks, et vabaneda tüütust madalsageduslikust mürast salongis.
  3. Mida rohkem täis toppida, seda parem.
    iin ei toimi põhimõte: mida rohkem, seda parem. Lisamaterjalid valedes kohtades ei anna mingit tulemust, kuid suurendavad auto kaalu ja  ka müraisolatsiooni üldmaksumust. Konsulteerige alati spetsialistiga!
Kas see artikkel oli kasulik?
Ei meeldi 0
Scroll to Top

Meil on hea meel Teid näha meie veebilehel ning oleksime õnnelikud muuta Teie elu autoroolis veel mugavamaks!
Liituge Mugav Auto tuhandete klientidega ja saage oma e-postkasti praktilised näpunäited ja ideed, et parandada mugavust oma autos, samuti uudiseid ja teavet kampaaniate kohta, mida me korraldame meie püsiklientidele!