Mida on oluline teada, kui ostate Webasto

 • Tähtis teave auto kliimasüsteemi tööst.

  Webasto või Eberspächeri tüüpi autonoomne soojendi käivitab  autosalongis kliimasüsteemi. Lihtsamalt öeldes peab salongis hakkama puhuma sooja õhku. Oluline on mõista, et enamikul autodel tuleb soojendi korrektseks tööks kliimasüsteemis käsitsi seadistada õige töörežiim. See tähendab, et enne süüte väljalülitamist ja autost väljumist peate maksimaalselt avama sooja õhu juurdepääsu (seadistama maksimaalse temperatuuri) salongi ja suunama selle  esiklaasile. See on sarnane olukorraga, kui teil on  vaja avada kraan, et dušist hakkaks vett tulema.

  Mõnes autos saab kliimasüsteemi juhtida täisautomaatses režiimis, st  pole vaja midagi käsitsi seadistada, sest soojendi automaatika seadistab  ise vajalikud režiimid. Peate ka mõistma, et sellist automaatset süsteemi ei saa paigaldada kaugeltki igasse autosse ja välja tuleb selle eest käia 200-500 eurot.

   Otsustage, kas olete valmis maksma lisamugavuse eest või teie jaoks pole probleem keerata  enne autost väljumist kliimanuppu.

  Küsige  kindlasti  konsultandilt täpsemalt, millised võimalused on teie auto jaoks!

 • Tähtis teave nutitelefoniga juhtimise kohta.

  Et soojendit juhtida helistamise, SMSi või interneti teel, tuleb  autosse paigaldatud juhtimisseade ühendada mobiilside või internetiga. See tähendab, et mõne juhtimisseadme jaoks, näiteks ThermoCall või FanControl, on vaja eraldi SIM-kaarti. Muude seadmete puhul, näiteks Webasto ThermoConnect või Eberspächer EasyStart Web,  tuleb maksta iga aasta selle eest, et seade oleks võrgus ja teil oleks sellele nutitelefonilt juurdepääs.

  Pange tähele, et  soojendi kasutamisega kaasnevad  teil  igal juhul igakuised või iga-aastased sidekulud.

  Kui valite eraldi SIM-kaardiga juhtimisseadme (ThermoCall või FanControl), palume teil juba varem muretseda oma mobiilsideoperaatorilt sobiv SIM-kaart ja tuua see meile paigaldamise päeval. Soovitame võtta kaardi M2M (machine to machine). Webasto ThermoCalli jaoks on vaja kaarti paketiga 50-100 SMSi kuus, olenevalt soojendi eeldatavast kasutamisest.  FanControli jaoks läheb vaja internetti, kuid enamasti mitte üle  30 Mb kuus. Mõlemad kaardid peavad toetama sissetulevaid kõnesid.

  Kui te ei too kaasa oma SIM-kaarti, paigaldame teile 1€ eest piiratud kasutusajaga kõnekaardi. Sellele kaardile tuleb pidevalt vähemalt 1 kord 6 kuu tagant  raha peale laadida,  muidu kaart suletakse ja see tuleb välja vahetada. Esimese kaardivahetuse teeme tasuta, järgmised maksavad 25€.

  Uurige konsultandilt kindlasti  valitud juhtimisseadme kõiki iseärasusi!

 • Uuele autole kehtiva garantii säilimine

  Kui paigaldate lisaseadme Mugav Autos, säilib tehase garantii!
  Meie ettevõte on  spetsialiseerunud eranditult lisaseadmete paigaldusele, see on meie põhitöö. Teenindame aastas ligi 2000 autot. Meie meistrid on koolitatud tegema spetsiaalseid seadmeid, sealhulgas uute autode jaoks, ja on aastaid tegelenud ainult sellega. Enamikul juhtudel on meie kompetents tunduvalt kõrgem kui tavalise teeninduse meistritel, kuna neil pole nii suurt lisasüsteemide paigaldamise kogemust.

  Ametlikud esindused tellivad paljud lisatööd, sh soojendite paigaldamise, teistelt meistritelt, kuna neil endil pole vastavaid spetsialiste. Kahjuks ei tea klient siis, kes konkreetselt neid töid tegi, mis materjaliga ning kes annab sellele garantii. Et olla teenuse kvaliteedis kindel, pöörduge oma ala meistrite poole. Neilt saate ka konsultatsiooni ja professionaalset teenust!

  Lugege kindlasti meie artiklit: Uutele autodele kehtiva garantii säilimine

 • Kuidas paigaldamiseks valmistuda

  Et paigaldus sujuks, palume teil täita järgmised tingimused:

  1.  Jätta paaki minimaalne kogus kütust, maksimaalselt ¼ paaki
  2.  Kui valite  seadme ThermoCall või FanControl, tooge kaasa varem muretsetud ja  toimiv SIM-kaart.
 • Mida peab teadma, kui kasutate eelsoojendit.

  On 3 olulist tegurit, millele peab tähelepanu pöörama, kui kasutate autonoomset soojendit.

  1. Ärge käivitage soojendit, kui kütusetaseme näidik on punases tsoonis. Kütuse ebapiisava taseme korral võib soojendi üle minna avariirežiimi ja blokeeruda. Blokeeringu saab maha võtta ja soojendi töö taastada ainult meie töökojas diagnostikaseadmete abil. Soovitatav kütusetase on vähemalt ¼ paaki. Pidage sellest soovitusest kinni ja teil ei teki probleeme.
  2. Pöörake tähelepanu aku laetusele ja korrasolekule. Kui aku pole laetud, siis soojendi ei käivitu. Soojendi lõpetab töö, kui aku pinge langeb allapoole kriitilist taset, kuna soojendil on peal kaitse aku täieliku tühjenemise vastu. Kui olete kokku puutunud ühega neist raskustest, tuleb esimese asjana aku täis laadida.
  3.  Sooja õhu liikumine salongis võib tööle panna signalisatsiooni. Kui nii juhtub, tuleb salongi andurid  soojendi kasutamise ajaks välja lülitada. Kui sellist funktsiooni pole, võib vähendada andurite tundlikkust või salongi ventilaatori kiirust, et vähendada õhu liikumist salongis.
 • Kui teil on salongianduriga signalisatsioon

  Mõni salongianduri tüüp on õhu liikumise suhtes tundlik, mistõttu võib soojendi töö ajal signalisatsioon tööle hakata. Need on niinimetatud ultraheliandurid, mis näevad välja nagu väiksed mikrofonid. Enamasti tekib selline probleem lisasignalisatsioonidega, aga seda ei esine väga tihti.

  Igal juhul on oluline nende riskidega arvestada, kuna  signalisatsiooni tööle hakkamise probleemi lahendamine ei ole soojendi paigaldamise hinna sees. See on alati lisateenus, mille eest  tuleb eraldi maksta.  

  Selle probleemi saab lihtsalt lahendada  salongi andurite väljalülitamisega selleks ajaks, kui kavatsete soojendit kasutada. Kui sellist funktsiooni pole, võib vähendada andurite tundlikkust või salongi ventilaatori kiirust, et vähendada õhu liikumist salongis. Kui tegemist on lisasignalisatsiooniga ja ükski pakutud meetoditest ei aita, on lahenduseks kas anduri vahetamine teise vastu, mis sobib töötama koos soojendiga, või anduri täielik eemaldamine.

 • Elektrienergia kulu ja aku tühjenemine

  Te peate teadma peamist – kui teil on korras, normaalselt laetud ja uuemapoolne aku, ei teki mingeid probleeme! Probleemid tekivad ainult vanade või  tühjade akudega. Samuti tahan märkida, et rikkis või vana akuga tekivad teil auto käivitamisel varem või hiljem ka ilma Webasto või Eberspächerita probleemid. Lihtsalt oluline on hoida oma auto ning aku heas tehnilises seisukorras

  Webasto ja Eberspächer tarbivad umbes sama palju energiat kui sisse lülitatud gabariittuled. Põhiline tarbija on salongis asuv  kliimasüsteemi ventilaator. Et vältida aku tühjenemist, järgige meie kasutusoovitusi.

  Kõige lihtsam reegel –  ärge käivitage soojendit kauemaks, kui kestab teie sõit. Kui sõit kestab 15 minutit, käivitage soojendi maksimaalselt 15 minutiks. Kui sõit kestab 1 tunni, siis käivitage julgelt ka pooleks tunniks või 45 minutiks, kui seda nõuavad ilmaolud.

No questions matching current filter

Kas see artikkel oli kasulik?
Ei meeldi 0

Meil on hea meel Teid näha meie veebilehel ning oleksime õnnelikud muuta Teie elu autoroolis veel mugavamaks!
Liituge Mugav Auto tuhandete klientidega ja saage oma e-postkasti praktilised näpunäited ja ideed, et parandada mugavust oma autos, samuti uudiseid ja teavet kampaaniate kohta, mida me korraldame meie püsiklientidele!